Sielos koliažas vienuolyne

Užsiėmimų ciklo “Mažų žingsnelių meno metodu su Dievu ir Sielos koliažu į savęs pažinimą ir priėmimą” temų sėklos į mano širdies dirvą buvo pasėtos prieš beveik trejus metus (2013 m.), kuomet pirmąkart savarankiškai gilinausi į Dievo meilės slėpinį dvasinėse pratybose “Eik į savo kambarėlį”. Tuomet įsivardinau sau norą apjungti du mano gyvenimą iš  esmės pakeitusius dalykus – Sielos koliažą ir Dievo meilę. Tuomet dar nežinojau kaip. Leidau toms sėkloms ramiai, šiltai tūnoti širdies dirvoje vis vildamasi, kad atėjus laikui jos būtinai sudygs ir sužaliuos.

Šį rudenį (2016 m.) dar kartą ryžausi 33 savaičių trukmės dvasines pratybas pakartoti. Ir pagaliau 16-toje savaitėje, kuri vadinasi “Jėzaus mokykloje”, sėklos pradėjo dygti. Papasakojusi savo idėją apie kūrybinius užsiėmimus merginoms ir moterims-pasaulietėms ir vienuolėms, apjungiant Sielos koliažą ir maldą bei išsakiusi, savo rūpestį, kad neturiu   patalpų, kur tai daryti, sesuo Asta pasakė labai paprastai: “Sigita, ateik pas mus ir daryk”.

Cha, kaip paprasta, nes Dievui nėra negalimų dalykų. Jo noru sėklos dygsta ir žiemą. Nebeliko jokių atidėliojimų, atsikalbėjimų, tik judėjimas pirmyn – idėjos įkūnijimo link.

22 savaitę, kuri vadinasi “Jautrumas ir meilė visiems”, seserų Širdiečių (ACJ) vienuolyne, 2016-02-09  startavo grupelės merginoms ir moterims, kuriose mažais žingsneliais keliavome į savęs pažinimą su malda ir kūryba.

komanda

Kiekvienas pirmadienio vakaras vienuolyne buvo kupinas iššūkių, atradimų bei suvokimų, kad mūsų skirtingumuose slypi neišsemiami Dievo meilės lobynai. Dėkoju už kiekvieną dalyvavusią šioje kelionėje ir galimybę augti kūrybine bendryste.

Užsiėmimų temos-žingsneliai.

KAS AŠ ESU?

1 žingsnelis.

Tema: „Kas aš esu?“ Įvadinis susitikimas, apie 3 val.

Susipažinimas ir Sielos koliažo metodo trumpas pristatymas, pagrindinės temos, struktūra. Pirmosios Sielos koliažo kortos kūrimas tyloje, interpretavimas raštu ir pasidalinimas žodžiu patyrimų rate. Dėkojimas už viską, ką Dievas mums šiandien atskleidė. Arbata kartu.

2 žingsnelis

Tema – komitetas: asmeninis įvaizdis, psichologinis portretas. Aš ir mano jausmai, emocijos, gyvenimo įvykiai.

3 žingsnelis.

Tema – bendruomenė: mano santykiai su kitais žmonėmis.

Aš ir mano draugai, aš ir tėvai, broliai, seserys, vaikai, aš ir mokytojai, aš ir augintiniai. Dalyviai gali atsinešti savo, savo artimųjų, savo augintinių nuotraukų, kurias naudos Sielos koliažo kortai kurti.

4 žingsnelis.

Tema – Taryba:  archetipų pasaulis.

Aš ir Dieviškasis pasaulis, pasakų, mitų herojai, platesnis savęs, kaip asmenybės suvokimas,

5 žingsnelis.

Tema–Bendrakeleiviai, kompanjonai: intuicijos pažadinimas. Pratimas “Kuriamoji vizualizacija”.

6 žingsnelis.

Tema – Šešėlinė asmenybės pusė: Šešėlis– mano savybės, kurių nenoriu matyti savyje, bet pastebiu kituose.

7 žingsnelis.

Tema- bendras mūsų grupelės Sielos koliažas.

Mažų žingsnelių meno metodo apibendrinimas.

Kūrybinių užsiėmimų ciklo  „Mažų žingsnelių meno metodu su Dievu ir Sielos koliažu į savęs pažinimą ir priėmimą“ formatas vienuolyne buvo toks:

I dalis – susitikimas vienuolyno koplyčioje,  susikaupimas, asmeninė tyla ir malda, Šlovinimas Taize giesmėmis, Šventojo Rašto skaitymas ir apmąstymas.

II dalis – kūrybinis procesas: susipažinimas rate ir Sielos koliažo metodo pristatymas, pagrindinės temos. Sielos koliažo kortos kūrimas tyloje, interpretavimas raštu ir pasidalinimas žodžiu patyrimų rate. Dėkojimas už viską, ką Dievas mums šiandien atskleidė. Arbata kartu.

 

Obelų žiedais vienuolyno sode sningant, gegužės 16 d. kūrėme bendrą grupelės Sielos koliažą pavadinimu “Meilė”.

Meilė_Savu Taku_750_420

Kas tu esi ir ką gali man duoti?

  • Aš esu ta, kuri nori atsiliepti į Meilę su meile. (Sandra, 41 m.)
  • Aš esu ta, kuri trokšta meilės, ramybės, darnos. (Rasa, 46 m.)
  • Aš esu ta, kuri dėkoja Dievui už gyvenimą. (Violeta, 58 m.)
  • Aš esu ta, kuri liudija Kūrėjo meistriškumą, kaip Jis su meile nuspalvino kiekvieną detalytę. (Ieva, 21 m.)
  • Aš esu ta, kurios širdį Viešpats pripildo savo gydančia meile. (Greta, 20 m.)
  • Aš esu ta, kuri priimu Šventosios Dvasios vedimą į Meilę. (Zita, 47 m.)
  • Aš esu ta, kuri džiaugiasi Dievo sukurta tvarka, harmonija. (Vilma, 38 m.)
  • Aš esu ta, kuriai Dievas dovanoja vis naujas galimybes, švelnumą, grožį, žmonių skirtingumus. Aš galiu tau duoti džiaugsmo valandėlę, kad save kaip gėlę atrastum vėl ir vėl Viešpaties pievoje – tarp kitų gėlių, Dievo mylimų širdžių! (Sigita, 38 m.)

Ir tikrai: Visa, ką sieloje vaizduojiesi, taps tikrove, jei neišeisi iš širdies šviesos nubrėžto rato”. 

Širdies šviesa čia ne kas kita kaip Dievo meilė.

Dievas – tai meilė. Būkime drąsūs meile gyventi. Nebijokime!