Sielos koliažas vaikams

Sielos Koliazas vaikai_Savu Taku

Įsivaizduokite klasės stalus, grindis nuklotus įvairiausiais paveikslėliais: miškai, jūros, debesys, gyvūnai, žmonės, pastatai. Pavyko? Puiku.

Dabar į  šį vaizdinį įterpkite ir vaikus – patyliukais vaikštinėjančius, susikaupusius. Jie renkasi paveikslėlius. Kiekvienas sau, labiausiai patraukusį akį. Renkasi neskubėdami, įdėmiai, susikoncentravę, atidžiai…Kas toliau?

Vaikai susėda ant grindų, ant kėdžių ar ant suolelių, ir vaizduotės vedami, komponuoja pirmąją Sielos koliažo kortą. O tada?

Kuria pasakojimą apie save “Aš esu”. Pasakojimas “Aš esu” susideda iš sakinių, lavinančių vaiko vaizduotę, telkiant dėmesį į vaiko socialinį, emocinį ir protinį vystymąsi.

Kūrybinis procesas ne sudėtingas, tinka ir darželinukams, nuo 5 metų. Tokio amžiaus vaikai yra pajėgūs patys sukurti Sielos koliažo vaizdinį, o pasakojimą “Aš esu” gali padiktuoti, kad suaugusysis užrašytų. Mokyklinukai geba pasakojimą užrašyti patys. Per šį pasakojimą, kurį vaikas vėliau perskaito garsiai, vaiko vidinis gyvenimas tampa labiau matomas. Tai suteikia vaikui daugiau savimonės, džiaugsmo ir savęs priėmimo.

Sielos Koliazas Vaikai_Savu Taku_750_420

Vaikai mėgsta krūrybinį procesą!

Pasitelkdami sukurtus paveikslėlius ir pasakojimus, vaikai ieško atsakymų į  klausimus:

 

Kas aš esu? Ką aš jaučiu? Ko aš bijau? Kas man rūpi?  Už ką esu dėkingas?

Kūrybinio proceso metu vaikai vizualizuoja, įvardina ir dirba su savo jausmais ir kitais svarbiais gyvenimo aspektais.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *