Sielos koliažas socialiniame darbe

Sielos koliažo (SoulCollage®) metodą 1989 m. sukūrė Seena B. Frost – JAV psichologė, psichoterapeutė, menininkė. Kurdama SoulCollage®, ji rėmėsi Fritz Perls geštalto terapija, Virginia Satir šeimos terapija, Jungo koncepcija apie pasąmonę ir archetipus bei meno terapija, kur teigiama, jog pats kūrybinis procesas veikia gydomai.

Pagrindinis Sielos koliažo tikslas  savęs pažinimas ir priėmimas. 

Metodo autorė Seena B. Frost savo knygoje „SoulCollage® Evolving” rašo, kad “koliažas yra metafora, reiškianti atradimą, surinkimą ir pertvarkymą energijos dalelių esančių Visatoje. Naujas asmeninis kūrinys gali būti sukurtas iš amžinojo dieviškojo chaoso – vaizdinių, esančių aplink mus. Taigi, pasirinkite, sutvarkykite, įsivardinkite ir prisijaukinkite savo Sielos koliažo kortas. Atraskite vaizdinius ir leiskite vaizdiniams atrasti jus”.

Nuo 1989 m. Sielos koliažas (SoulCollage®) sparčiai plinta po visą pasaulį.

Sielos koliažo metodą greitai pamėgsta ir menininkai, ir profesionalai – socialiniai darbuotojai, psichologai, meno terapeutai.

Pasaulyje Sielos koliažo metodas jau yra plačiai taikomas:

  • žalingų įpročių ir priklausomybių gydymui,
  • pykčio valdymo, paauglių, vaikų grupėse (skyrybų ir t.t.),
  • konfliktų sprendimo, porų terapijoje, valgymo sutrikimų gydymui,
  • šeimos terapijoje, darbe su netektimis (skyrybos, darbo praradimas),
  • pagyvenusių žmonių centruose,
  • bendruomenės susitikimuose,
  • karjeros konsultavime,
  • kūrybiniame problemų sprendime, koučinge.

 

Šiuo metu yra daugiau nei 2600 SoulCollage® facilitator-lektorių 39 šalyse. Tai tik dar kartą įrodo, jog šis kūrybinis būdas yra universalus bei tinkantis įvairiems žmonėms, šalims.

SoulCollage® Facilitator sertifikatas suteikia teisę vesti užsiėmimus žmonių grupėms, skleisti ir dalintis žiniomis apie Sielos koliažo metodą. Lietuvoje yra 4 sertifikuotos Sielos koliažo  (SoulCollage®) lektorės.

Daugiau informacijos: www.soulcollage.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *